Biz Kimiz?

Dünya standartlarında eğitim programlarımızla, en üst düzeyde mutfak ve ağırlama profesyonelleri yetiştirmeye kendini adayan Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi USLA olarak Türkiye’nin önde gelen uluslararası otel işletmeciliği ve aşçılık akademileri arasında yer alıyoruz. 30 yılı aşkın tecrübesiyle otelcilik ve yiyecek içecek sektöründe sertifikalı ve diplomalı eğitimler veren AHA- IHMS*’in de İstanbul kampüsüyüz.

USLA olarak, uzman ekibimiz, tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımızla öğrencilerimize, çok uluslu ve çok kültürlü bir ortam sunarak sürekli gelişen ve büyüyen otelcilik, yeme-içme sektörünün profesyonellik ve kaliteli hizmet anlayışını daha üst seviyelere taşımayı hedefliyoruz. Otelcilik ve yeme-içme sektörüne uluslararası kalitede teori ve uygulamalı eğitim almış kişiler yetiştirerek, mevcut işgücüne katkı sağlıyoruz.

USLA ve İstanbul Topkapı Üniversitesi iş birliği; üniversitenin akademik altyapısı ve eğitim-öğretim tecrübesi ile USLA'nın saha deneyimini bir araya getirerek gastronomi sektörüne önemli kazanımlar sağlıyor.

Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen “Aşçılık” ve “Pastacılık” eğitimlerini tamamlayan kursiyerler eğitimler sonucunda Sürekli Eğitim Merkezinden, İstanbul Topkapı Üniversitesi Rektörü imzalı sertifikaları almaya hak kazanarak, gastronomi sektörünün öncü kurumlarında istihdam olanağına sahip oluyorlar.

USLA ve İstanbul Topkapı Üniversitesi iş birliği; akademik kariyerini sürdürmek isteyenlere de İstanbul Topkapı Üniversitesi yüksek lisans programlarına çeşitli ayrıcalıklarla kayıt olma hakkı vererek önemli bir fırsat sunuyor.